Shtepite me te bukura ne bote: Shtepia M

Shtepite me te bukura ne bote: Shtepia M

Nese po kerkoni per shtepite me te bukura ne bote, kjo perfundimisht eshte njera prej tyre. Le te bejme nje shetitje, nga pjesa e hyrjes, drejt interiereve te bardha e me pas te kalojme tek oborri pas shtepise, te tille nuk keni pare ndonjehere. Kjo shtepi endrrash do t’ju beje te flisni percart.

Shtepia moderne M

Qe nga koha qe ajo eshte njohur si nje nga shtepite me te bukura ne bote, te gjithe mendojne se ajo eshte ne Beverly Hills apo ne Australi, Monte Carlo, ne rivieren Franceze, apo kudo ku jetojne njerez te pasur dhe te famshem te cilet shnderrojne parate e tyre ne prona super te kushtueshme. Por kjo shtepi moderne eshte nje prove e shprehjes: “nuk duhen miliona per te patur nje shtepi te bukur”. Shtepia M ndodhet ne Merano, ne Tyrol, Italia e veriut. Ajo eshte e dizenjuar nga nje studio arkitekture Italiane. Shtepia ka madhesi prej 350 metrash katrore hapesire moderne e banueshme.

Shtepite me te bukura ne bote dhe fasadat e tyre

Duke folur per eksterierin, eshte interesante sesa shpesh njerezit gjykojne shtepite vetem duke pare fasadat e tyre. Une do ta quaja kete shtepi si nje nga “rezidencat me te bukura ne bote” vetem duke pare fasaden moderne, por shtepite jane me shume sesa vetem fasade. Per shtepine M, do te theksojme se ajo ka nje fasade teper elegande. Kjo vjen ngaqe mbi te eshte vepruar minimalisht. Ngjyra e bardhe e paster krijon nje kontrast natyral me gjelberimin perreth dhe dyert e bardha te xhamit, dritareve, dhe muret japin nje ndjesi moderne.

Interier i mahnitshem – i gjithi i bardhe

Sic u permend edhe me lart, shtepite jane shume me teper se vetem fasade e mahnitshme, sidomos kur flasim per shtepite me te bukura ne bote. Arkitektet e medhenj gjithmone do te bejne me te miren e tyre per te bashkuar eksterierin me interierin. Sidomos sot, kur shtepite moderne jane te dizenjuara per te bere kete kalim te pakapshem per syrin. Shtepia M eshte nje shembull i perkryer i shtepise se mire moderne. Lyerja me ngjyre te bardhe dhe perdorimi i qelqit, atmosfera e projektuar dhe fasada kane formuar, nje hapesire te persosur moderne per te jetuar. Shkallet e bardha jane vendosur drejte tek nje mure i holle bojeqielli, nje kuzhine moderne e bardhe, nje dhome me mobilje te errta dhe bojeqielli madje edhe garazh ku muri krijon nje atmosfere te vecante urbane. Shtepia eshte e mrekullueshme dhe do te guxojme ta permendim ate si nje nga shtepite me te bukura ne bote.

Tashme le te shohim disa foto. Ju do te shihni foto seksioni dhe foto te katit per ta bere eksperiencen nje pervoje te plote. Nese ju pelqen dhe deshironi nje shtepi si kjo per veten tuaj, mos kini frike per te kontaktuar “Monovolume Architecture + Design”. A ju pelqen shtepia M? Cfare mendoni per ngjyren e bardhe? A mendoni se kjo eshte nje nga shtepite me te bukura ne bote?

Shtepite me te bukura ne bote

Shtepite me te bukura ne bote (1)

Shtepite me te bukura ne bote (2)

Shtepite me te bukura ne bote (3)

Shtepite me te bukura ne bote (4)

Shtepite me te bukura ne bote (5)

Shtepite me te bukura ne bote (6)

Shtepite me te bukura ne bote (7)

Shtepite me te bukura ne bote (8)

Shtepite me te bukura ne bote (9)

Shtepite me te bukura ne bote (10)

Shtepite me te bukura ne bote (11)

Shtepite me te bukura ne bote (12)

Shtepite me te bukura ne bote (13)

Shtepite me te bukura ne bote (14)

Shtepite me te bukura ne bote (15)

Shtepite me te bukura ne bote (16)

Shtepite me te bukura ne bote (17)

Shtepite me te bukura ne bote (18)

Shtepite me te bukura ne bote (19)

Comments are closed.